Home :: Kdo jsme

Kdo jsme

    Galery Loutky a Marionety  Jsme malá rodinná firma s láskou k tradičnímu českému umění. Naší vášní jsou především loutková divadla, loutky, maňásci a dřevěné hračky.
Všechny hračky, marionety i loutková divadla, která najdete v naší nabídce, pochází z rukou zručných umělců a mistrů řemesla. Každý kus vyrábí ručně, s citem a podle tradičních výrobních postupů. K výrobě se používají pouze nejkvalitnější materiály, jako je dřevo, sádra, různé druhy textilií a kůže.

     Příběh naší firmy, se začal psát v roce 2000. Vše začalo ruční výrobou marionet, o které byl na trhu velký zájem. O 11 let později jsme představili české loutky na festivalu národní tvořivosti v Izraeli, v roce 2013 na výstavě hraček v Německu.
Dnes už spolupracujeme s většinou výrobců loutek, dřevěných hraček a loutkových divadel z česka i zahraničí. V naší nabídce se můžeme pochlubit také exkluzivními loutkami světoznámých autorů, jako je Pavlíčková, Růžička, Krcal a další. Jejich díla najdete ve sbírkách a muzeích evropských zemí a Severní i Jižní Ameriky. Zajímavá je také naše nabídka kvalitních sériových výrobků z dílen známých firem, jako je Mašek a Muybrno.

    Jsme rádi, že naše výrobky mohou rozdávat radost dětem i dospělým po celém světě. Díky vám, našim zákazníkům, se nám také daří uchovat a předávat dál lidové tradice, které jsou už po staletí součástí naší kultury a národního dědictví. Děkujeme, že v naše výrobky vkládáte svou důvěru.
 

Jednatelka
Svetlana Vasiljeva, Ing.